Hotel Transylvánia

Po množstve vynikajúcich, no hlavne náročných Oscarových filmov je v skutku príjemné vychutnať si veselý animovaný film plný príšer a vampírov. Genndy Tartakovsky vytvoril filmové dielko nielen pre deti, ktoré nemá klasický Walt Disney-ovský spád. Veľký podiel na úspechu tohto filmu majú aj osobnosti zvučného mena typu Adam Sandler a Selena Gomez, bez ktorých by to, ako často pozorujeme v amerických rozprávkach, nebolo to pravé orechové.

Dej sa odohráva v luxusnom päťhviezdičkovom hoteli Transylvánia, ktorého vlastníkom je Dracula. Nie je to však len taký obyčajný hotel, ale rezort pre všetky monštrá, múmie, vlkolakov a zombie, kde si môžu oddýchnuť ďaleko od ľudských obydlí, nerušení, a s istotou, že nikto nezistí ich tajnú identitu. Dôvodom, prečo sa Dracula rozhodol zasvätiť svoj život práve tejto „skrýši“ pred ľuďmi však nie je chuť uspokojiť svojich priateľov, a dať im pocit bezpečia, ale postarať sa o to, aby jeho milovaná dcérka Mavis nikdy nemusela vidieť svet tam vonku.

Keďže o pár dní bude mať Mavis narodeniny, rozhodol sa pozvať všetkých priateľov a zorganizovať jej pompéznu oslavu. Nezabúda však na to, že pred mnohými rokmi jej sľúbil, že práve v tento deň jej dovolí pozrieť sa za brány hotelu, čo ho nesmierne desí. Napriek všetkým jeho pokusom utajiť túto lokalitu sa tu zatúla mladý chlapec, Jonathan. Keďže Dracula veľmi dobre vie, že je človek, veľmi sa snaží, aby na to jeho dcéra neprišla. Nebola by to však správna rozprávka, keby sa Mavis a nič netušiaci obyčajný smrteľník Jonathan do seba nezamilovali.

Hotel Transylvania pravdepodobne nepatrí do skupinky filmov, ktoré si okamžite zamilujete, ale je nutné poznamenať, že má niečo do seba. Obsahuje mnoho vtipných výrokov, na ktorých sa pobavia nie len deti. Vytknúť sa mu ale dá príliš rýchle tempo zmeny scenára, ktoré je miestami unavujúce a ani zďaleka nenavodzuje pocit dynamickosti, ako to mal režisér v úmysle. Napriek tomu, že každý rok nás Hollywood zásobuje poriadnou porciou animovaných rozprávok, táto má niečo do seba. Dávno som nemala taký sugestívny pocit z nejakej lokality, ktorá ma mysľou uväznila v jej útrobách. S výnimkou pár scén na okolitý svet skutočne nemyslíte a máte chuť v ňom ostať a objavovať ho ďalej.Pridaj komentár