Futsalový turnaj na KU prilákal nielen chlapcov

Univerzitné pastoračné centrum (UPaC) zorganizovalo futsalový turnaj pre študentov Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU). 

RUŽOMBEROK, 9.10.2014 – Na základnej škole v Rybárpoli sa začiatkom októbra uskutočnil futsalový turnaj medzi študentmi KU. Tento turnaj organizovali dvaja študenti, Peter Tóth a Marek Mlynár pod záštitou UPaC. Turnaja sa zúčastnilo osem tímov, z toho jeden tím tvorili chlapci z detašovaného pracoviska v Poprade. Do bojov sa zapojilo iba jedno dievča, aj keď turnaj bol otvorený aj pre ženské pohlavie.

„Futbal je najviac rozšírená hra na svete a na KU upadá. Tak sme sa rozhodli zorganizovať niečo nové. Niečo, čím pritiahneme nových ľudí, viac sa spoznáme a zabavíme sa. Chceli sme ukázať, že futbal sa dá hrať aj na KU,“ vyjadril sa jeden z organizátorov.

Tímy boli rozdelené do dvoch skupín a hralo sa dvakrát 5 minút.  „Bol to dobrý zápas. Psychicky sme sa naladili veľmi dobre. Som prekvapený, ako dobre sme zohratí, aj napriek tomu, že v takejto formácii hráme spolu po prvýkrát. Tento turnaj treba vnímať hlavne ako zábavu,“ povedal brankár Igor z tímu Kanárikov, ktorí nakoniec skončili na celkovom 3. mieste.

Na druhé miesto sa prebojoval tím Blue Army a na turnaji zvíťazili Partizán Bardejov – divízia Ružomberok.

Lenka FarkašováPridaj komentár