Hrozí islamizácia Európy?

Paríž, Veľká Británia a USA. Zatiaľ najväčšie figúrky v boji proti islamskému štátu, alebo, ak chcete, „rakovinovému nádoru“. Na druhej strane islamský štát, odnož Ál Káidy a Taliban, ktorý mu nedávno prisľúbil svoju pomoc. Čo ak islamizmus predstavuje pre Európu naozaj veľkú hrozbu?

Na rovinu, čelíme faktu, že v Európe sa začínajú rozmáhať moslimovia. Vo Francúzsku je dokonca už viac mešít, ako kostolov, počet radikálov sa tu stále zvyšuje. Za jeden z dôsledkov imigrácie moslimov do Európy by sme mohli považovať napr. aj dekriminalizáciu potratov, ktorá bola prijatá Radou Európy v roku 2008. Len za rok 2013 sa na Slovensku evidovalo takmer 8000 potratov. Možno keby sme nevraždili vlastných potomkov, neprenechávali by sme priestor imigrantom.

Na druhej strane, predísť niečomu takému by sa snáď podarilo, keby sa snažíme podporovať tradičné rodiny. Štatistiky totiž uvádzajú, že 2/3 domácností 25 krajín Európskej únie je bez detí. Na Slovensku sa číslo bezdetnosti pohybuje okolo 54 %.Pridaj komentár