I profesorský zbor potrebuje ,,novú krv“

 

 

V akademickom roku 2013/2014 sa novou súčasťou Katolíckej univerzity nestali len prváci, ale i noví vyučujúci, ktorí tak posilnili profesorský zbor a zlepšili kvalitu vyučovania na univerzite.

Jedným z nováčikov v novootvorenom zimnom semestri je i Ivan Rončák. Po štúdiu politológie v kombinácii s históriou, ktorá je podľa neho pre politológiu najdôležitejšia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského absolvoval povinnú vojenskú službu.

,,Som starší ročník a po skončení školy ma ešte zastihla ,,vojna“. O dva roky mladších chlapcov však už nie.“ rozpráva s úsmevom Ivan Rončák a zároveň dodáva: ,,Tak ako mnoho iných ani ja som sa s puškami a so zbraňami moc nekamarátil, a tak som sa rozhodol pre civilnú vojenskú službu u nás doma v Banskej Bystrici.“

Momentáne pracuje pre Transparency International Slovesnko (TIS) ako programový koordinátor. Venuje sa kontrole verejnej moci, najmä v oblasti územnej samosprávy, ale aj politickej publicistike. Od novembra 2010 pôsobí tiež ako poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Ružomberok.

,, Som pracovne vyťažený, no práca pre TIS je externá, a tak sa mi vytvoril priestor aby som mohol zobrať miesto na univerzite a tým pomohol manželke, ktorá je taktiež súčasťou profesorského zboru na Katolíckej univerzite, ale aj ostatným kolegom.“ dodáva Ivan Rončák, ktorý sa narodil v roku 1980 v Bratislave a s manželkou Teréziou majú spolu dve deti.Pridaj komentár