Iskra rozprával o láske očami Jána Pavla II.

RUŽOMBEROK (28. októbra 2014) – Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity privítala v rámci akcie „Utorky s hosťom“ riaditeľa a duchovného správcu Pastoračného centra pre rodinu Banskobystrickej diecézy, Mareka Iskru.

Vďaka diskusii si všetci prítomní mohli pripomenúť život Jána Pavla II., a taktiež si pripomenúť odkaz, ktorý po sebe tento pápež zanechal. Marek Iskra zdôraznil, že rímsky biskup pokladal lásku medzi ľuďmi za najdôležitejšiu čnosť a manželský život bol preňho prioritou.

Podľa Iskru je dôležité nájsť v živote zmysel: „Vytvoriť výzvu, pre ktorú sa oplatí žiť, to je tajomstvo života.“ Dôležitú úlohu však podľa neho majú aj kňazi a biskupi. „Cirkev nemá meniť zákony, ale hľadať spôsoby, ako sa priblížiť k človeku,“ dodal.

Študenti, ktorí boli prítomní na tejto diskusii, mali na podstatu témy podobný názor. „Dôležitosť lásky je v dnešnom svete veľká, veď sami môžeme vidieť, že pri jej absencii vzniká veľa sporov a vojen,“ vyjadrila sa Miriam, študentka pedagogickej fakulty. Študenta histórie Pavla zaujala hlavne téma manželstva. „Manželstvo nie je len o pekných chvíľach, ale aj o chvíľach bolesti. Práve tie dávajú argumenty, prečo ostať spolu,“ zauvažoval.

Akcia „Utorky s hosťom,“ ktorá patrí k intelektuálnej formácii na Katolíckej univerzite v Ružomberku, bola organizovaná Kolégiom Katolíckej univerzity v Ružomberku a Univerzitným pastoračným centrom Jána Vojtaššáka.

 

 

 

Igor DopirákPridaj komentár