Islamizácia Európy: Pravda alebo mýtus?

Najrýchlejšie šíriace náboženstvo, nízka pôrodnosť Európanov a nárast počtu moslimských migrantov môžu podľa britského denníka The Telegraph zmeniť nielen európsku spoločnosť, ale aj kultúru. Táto zmena sa prejaví vo všetkých oblastiach života. Šéf francúzskej organizácie SOS Racisme  Dominique Sopo  na internetovej stránke sme.sk tvrdí, že je to mýtus, no podpredseda SNS Andrej Danko vyhlásil, že práve islamizácia je najzávažnejším problémom Európy.

 

Prevaha moslimov v Európe stúpa.V posledných  rokoch sa európska moslimská populácia  viac ako len zdvojnásobila. Americký Inštitút pre politiku migrácie uviedol, že do roku 2050 by malo byť v EÚ 20 percent vyznávačov práve islamu.

 

Viaceré  štúdia potvrdili, že dnes tvoria moslimovia až jednu štvrtinu obyvateľov Marseilles a Rotterdamu, jednu pätinu Malmö, 15 percent ich žije v Bruseli a Birmighame a 10 percent v Londýne, Paríži a Kodani. Moslimovia získajú do polovice storočia prevahu aj vo Francúzsku a ďalej možno aj v celej západnej Európe. Preto táto problematika nie je až tak v nedohľade ako si mnohí myslia a skutočne môže hroziť k zániku tradičnej Európy.

 

Podľa  slov podpredsedu SNS je to problém, ktorý môže v priebehu niekoľkých  rokov mať také obrovské následky ako rómsky problém, s ktorým si nevieme dať rady.

 

„Je dôležité, aby sme problematiku islamu pochopili. Tu sa s FPÖ zhodujeme v zákaze výstavby minaretov či nosenia buriek. Sme si plne vedomí slobody náboženského vyznania, ale poukazujeme na problém spolužitia islamu a kresťanstva,“ objasňoval na internetových stránkach túto situáciu Danko. On sám vyhlásil, že ide o veľký problém.

 

 

 

 

 

 

 

 Pridaj komentár