Je lepšie vidieť, ako stokrát počuť

Zoznámenie sa s novými ľuďmi, upevnenie a rozšírenie si vedomostí v oblasti mediálnej odbornosti, či budovanie kolektívu. To všetko priniesla exkurzia v TV Noe.

Študenti prvého ročníka žurnalistiky sa vo štvrtok 10. apríla zúčastnili na exkurzii v TV Noe. Zájazd do Ostravy, kde televízia sídli, zorganizovali vyučujúci predmetu Základy televíznej tvorby Pavol Dzivý v spolupráci s Mariánom Mecháčkom.

Exkurzia obsahovala prehliadku priestorov televízie a prednášku hlavného osvetľovača Lumíra Maděru, ktorý predtým dlhé roky pracoval v Českej televízii. Študenti sa tiež mohli zúčastniť na priamom prenose jednej z relácií, a tak nazbierať nové skúsenosti z oblasti televíznej tvorby.

„Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť výletu do Ostravy. Veľmi sa mi páčil celý pobyt v TV Noe, zážitok zo živého vysielania a poznatky pána Lumíra o svetle. Bol to aj skvele strávený čas s partiou,“ vyjadrila sa zúčastnená študentka Mária.

„Podobné exkurzie študentom prinášajú viac, ako len vypočuť si prednášku. Môžu totiž vidieť, skúsiť a spoznávať prostredie mediálnej tvorby,“ vyjadril sa jeden z organizátorov Pavol Dzivý. „Mal som úmysel zorganizovať niečo podobné už dávnejšie, teraz však prišiel čas a možnosť. Som rád, že študenti majú nadšenie pre televíznu tvorbu a tímovú prácu,“ dodáva.

Televízia Noe je česká nekomerčná, nezisková televízia. Špecializuje sa na kresťanského diváka. Ponúka však aj vzdelávacie, zábavné, spravodajské relácie a filmy, či rozprávky pre deti. Televízia vysiela od roku 2006 s heslom „televize dobrých zpráv“.

text a foto:Alžbeta FilickáPridaj komentár