K pôvodnému internátu C-blok pribudnú dve poschodia

V areáli Katolíckej univerzity v Ružomberku prebehne rekonštrukcia internátneho domu C-blok. Študentom budú k dispozícii nové izby a taktiež telocvičňa.

RUŽOMBEROK-  Lenka bývala na C- bloku od začiatku zimného semestra. V decembri si však zmluvu s C-blokom nemohla predĺžiť kvôli jeho prestavbe. Je koniec marca a s rekonštrukciou sa ešte nezačalo.

„Stále je to vo forme verejného obstarávania. Prvého apríla bude otváranie obálok, kde sa dozvieme, ktorá firma súťaž vyhrala,“ povedala Renáta Šrámeková, riaditeľka Ubytovacieho a stravovacieho zariadenia Katolíckej univerzity (KU). Riaditeľka dúfa, že sa prestavba  začne v máji.

K pôvodnej budove internátu sa majú pristavať ešte dve poschodia. Tým si internát  navýši počet lôžok o 60.  Školský dom bude poskytovať po rekonštrukcii ubytovanie aj pre imobilných študentov. Vzniknú bezbariérové izby a bude pre nich vybudovaný výťah. „Izby budú väčšinou dvojlôžkové, pričom každá bude mať vlastnú kúpeľňu a toaletu. Súčasťou každého poschodia bude aj kuchynka,“ vyjadrila sa Renáta Šrámeková. Na C-bloku sa plánuje aj výstavba telocvične a fitness centra na dolnom poschodí.

„Ubytovanie na C-bloku sa mi páčilo, pretože to je v areáli školy. Prestavbou sa určite skvalitnia ubytovacie služby,“ povedala Martina, študentka žurnalistiky. „Nepáči sa mi, že sa študenti nebudú môcť po rekonštrukcii ubytovať na internáte krátkodobo. Po rekonštrukcii som rátal s tým, že sa to bude,“ uviedol Patrik, študent, ktorý využíval krátkodobé ubytovanie na bloku.

Cena ubytovania bude zvýšená a tým sa priblíži sumou k školskému domovu Ruža. Ubytovanie na Ruži sa pohybuje od 62 eur mesačne na osobu.

 

Lenka Farkašová, Žaneta SivoňováPridaj komentár