Kamzíkom to skáče . . .

Popradský hokejový štadión sa v poslednom čase zapĺňa čoraz viac. Hokejová svätyňa pod Tatrami nezíva prázdnotou ako tomu bolo minulý rok. Okrem skalopevných fanúšikov z fanclubu sa do radov štadiónu vracajú aj fanúšikovia dobrého hokeja. Dôvodom je tretie miesto v tabuľke extraligy. Šesť víťazstiev v sérií, z toho tri na súperovom ľade. No čo si viac mohli popradskí hokejisti priať? Darilo sa im v Martine, Košiciach a napokon aj v Trenčíne. Z posledných trinástich zápasov vyhrali dvanásť, z možných 39 bodov získali 35.

Koho je to zásluha?

Po katastrofálnej minuloročnej sezóne nabrali kamzíci spod Tatier druhý dych. Možno je to aj zásluhou Ladislava Naga, Ľuboša Bartečka a Radoslava Suchého, ktorí prišli reprezentovať mužstvo. Vo vynikajúcej forme je aj kapitán mužstva Arne Kroták, Adam Lapšanský a Patrik Svitana.

„ Nášmu družstvu sa v poslednom čase darí, ale nesmieme prestať hrať. Musíme byť naďalej aktívni a pokúšať sa hrať čo najlepší  hokej,“ uviedol útočník Patrik Svitana.

V Skalici prišlo zakopnutie

23. kolo Slovnaft extraligy prinieslo prekvapenie. Poprad prehral zápas so Skalicou 2:4. Pre kamzíkov šlo o nevydarený zápas. „Zápas sa nám nevydaril. Robili sme mnoho chýb. Verím, že nasledujúci zápas s Nitrou na domácom ľade vyhráme,“ povedal Patrik Svitana.  V nedeľu  ich na domácom ľade čakala Nitra. Popradčanom sa zápas vydaril a vyhrali 3:0. Nasledujúci zápas sa odohrá po prestávke v Banskej Bystrici.  Uvidíme, či sa kamzíkom podarí skákať aj naďalej víťazne alebo príde  po prestávke   zakopnutie.