Kariérové poradenstvo má na univerzite úspech

Na Katolíckej univerzite v Ružomberku sa 5. – 9. 11. 2018 pod záštitou miestneho poradenského centra konal Týždeň kariéry.

Študenti si nechali poradiť od pracovníkov poradenského centra, ako by mal vyzerať ich životopis. Vyskúšali si aj simulovaný pracovný pohovor. Nakoniec sa zúčastnili poradenského rozhovoru, kde sa dozvedeli praktické rady, ako zosúladiť  osobný, študentský a pracovný život.

Psychologička Martina Medžová z poradenského centra uviedla, že kariérové  poradenstvo je službou, ktorú študenti využívajú po celý rok. Na jednotlivých stretnutiach  sa môžu spýtať na všetko, čo ich zaujíma. Body, na ktoré sa  majú zamerať, sú len akýmsi návodom na to, aby sa vedeli v danej problematike lepšie orientovať.

„Som veľmi rada, že poradenské centrum sa do Týždňa kariéry zapojilo. Dnes som sa dozvedela zaujímavé informácie, ktoré mi môžu pomôcť v tom, aby som v budúcnosti na pracovnom pohovore uspela,“ uzavrela študentka prvého ročníka  predškolskej a elementárnej pedagogiky Zuzana Danková.

 Natália Štepanovičová

Foto: ku.skPridaj komentár