Katolícka univerzita na svojej pôde privítala Juniora z Fun rádia

Rozhlasový a televízny moderátor Junior z Fun rádia prijal pozvanie navštíviť  Katolícku univerzitu v Ružomberku(KU).

Milan Zimnýkoval, známy pod prezývkou Junior,  sa o svoje skúsenosti podelil so študentmi i vyučujúcimi 12. novembra v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberu. Junior bol na KU po prvýkrát a v mene katedry ho sem pozval Michal Badín,  doktorand katedry žurnalistiky KU: „Bol to môj nápad, predpokladal som, že jeho dlhoročné skúsenosti s médiami, špeciálne s rozhlasom i televíziou, by študentov mohli obohatiť a doplniť ich doterajšie teoretické vedomosti,“ uviedol Michal Badín.

Hosť z Fun rádia študentom priblížil proces prípravy, priebeh živého vysielania a odovzdal rady ako zaujať poslucháčov: „Je veľmi dôležité uvedomiť si, pre koho idete vysielať. Mali by ste mať odpozorované, čo ho zaujíma a čo ho nezaujíma,“ zdôraznil Junior. Študenti sa pýtali na brbty, vtipné situácie, ktoré živé vysielanie prináša, ale aj na výber hudby či jeho začiatky v internátnom rádiu.

Milan Junior Zimnýkoval vyštudoval dejepis a angličtinu na Filozofickej fakulte Prešovskej Univerzity v Prešove. Mikrofónu a hudbe sa začal venovať už počas vysokej školy v internátnom rádiu PaF. Po ôsmich rokoch pôsobenia v regionálnom rádiu Flash prešiel do FUN rádia. Od novembra 2009 tvoria spolu s Marcelom Forgáčom moderátorskú dvojicu Junior a Marcel.

Martina Púpavová

Foto: AutorPridaj komentár