Katolícka univerzita ponúka výstavu fotografií

Ružomberok: Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku pozýva študentov na výstavu fotografií. Výstava nesie názov „Hovoriť pravdu mocným“.

Projekt Hovoriť pravdu mocným sa začal knihou portrétov bojovníkov za ľudské práva, ktorú napísala aktivistka za ľudské práva Kerry Kennedyová,“ uviedla Dana Polčíková, koordinátorka kultúrnych programov Veľvyslanectva USA v Bratislave pre denník Zajtrajšie noviny.

Študentov výstava nezaujala

„ O výstave som sa dozvedela len teraz v knižnici a tak som sa sem prišla pozrieť aj s kamarátkou,“ povedala študentka Lucia a dodala, že „Z výstavy však odchádzam sklamaná.“

To, že študenti o výstave nevedia sme zistili na prieskume podľa, ktorého z  pätnástich náhodne oslovených študentov o výstave vedeli len traja.

„O výstave neviem a aj keby som vedel, tak by som sa na ňu pozrieť nešiel,“ povedal Juraj, študent filozofie.

„Je mi ľúto, ale neviem vám povedať do kedy výstava potrvá,“ povedala Anna Parigalová, pracovníčka knižnice a dodala, že: „Neviem poskytnúť ani odpovede na ďalšie otázky.“ Soňa Hlinková, riaditeľka knižnice, nám vyjadrenie k výstave do stanoveného termínu neposkytla.

O výstave

Portréty, ktoré sú na fotografiách, predstavujú ľudí na svete, konkrétne bojovníkov za ľudské práva, ktorí čelili väzeniu, mučeniu a smrti. Na fotografiách sa nachádza napríklad Desmond Tutu, Nataša Kandič alebo Marina Pisklakova.

Autorom fotografií je americký fotograf a držiteľ Pulitzerovej ceny Eddie Adams. Vstup na výstavu je voľný.

Patrik HavranPridaj komentár