Katolícka Univerzita privítala potenciálnych uchádzačov

              Katolícka univerzita v Ružomberku už po 13. krát privítala uchádzačov o štúdium na Filozofickej a Pedagogickej fakulte a fakulte Zdravotníctva. Pomocnú ruku pri tomto podujatí podali profesori, ale aj študenti  

Tento ročník Dňa otvorených dverí Filozofickej fakulty otvoril Ján Baňas. Uchádzačom vysvetlil na aké katedry si môžu poslať prihlášky a povedal ich stručný program. Ďalší čas bol určený na predstavenie jednotlivých katedier, kde im profesori hovorili o študijných programoch kvalitách jednotlivých katedier a následnom uplatnení po skončení štúdia. „Bola som si pozrieť prezentáciu katedry psychológie a veľmi sa mi páčilo dôkladné predstavenie študijného programu s predmetmi a beriem ako plus aj to, že na tejto katedre ako jedinej na Slovensku používajú „pozorovaciu miestnosť“ na pomoc pri výučbe psychologických metód a postupov,“ povedala študentka Nikoleta z Obchodnej akadémie v Poprade. Študenti si mohli pozrieť priestory fakúlt ako aj Univerzitnú knižnicu spolu s mediálnym centrom.

Uchádzači o štúdium na katedre žurnalistiky si mohli vyskúšať prácu pred kamerou a tí odvážnejší aj živé vysielanie z univerzitného Pulzrádia:„ Vysielaním v rádiu som si potvrdila, že táto práca by ma v budúcnosti bavila a tak som sa rozhodla prihlásiť sa na štúdium žurnalistiky,“ vyjadrila sa študentka Katka z gymnázia v Žiline. Na záver podujatia  boli 3 šťastlivci vylosovaní a odmenení produktmi značky Apple.

 

Klaudia Lacušová, 1Bc. žurnalistikaPridaj komentár