Katolícka univerzita v Ružomberku pootvorila dvere stredoškolákom

Tak ako každý rok, aj tohto roku Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) zorganizovala Deň otvorených dverí pre potenciálnych študentov jednotlivých katedier.

Dvanásty február 2014 patril na ružomberskej Katolíckej univerzite Dňu otvorených dverí. Študenti stredných škôl a verejnosť mali príležitosť prezrieť si priestory univerzity, ako aj možnosť oboznámiť sa s jej študijnými programami. Na všetkých štyroch fakultách (Filozofická fakulta, Pedagogická fakulta, Fakulta zdravotníctva, Teologická fakulta) sa záujemcovia o štúdium  mohli oboznámiť so systémom výučby a pozrieť si priestory fakúlt a osobitne samostatnej knižnice spolu s Univerzitným pastoračným centrom (UPaC). Okrem informácií o študijných programoch a podmienkach prijímacieho konania a dôležitých termínoch, sa dozvedeli, aké sú možnosti študijného pobytu v zahraničí, či o uplatnení absolventov v budúcnosti.

Páči sa mi tu. Zatiaľ mám pozitívne dojmy. Uvidím, či ma tu vezmú , ak áno, naši sa potešia,“ vyjadril sa študent strednej školy Maroš.

Pocity sú zmiešané. Neviem sa ešte rozhodnúť kde a čo študovať. Celkom sa mi v Ružomberku páči. Sú tu milí ľudia,“ odpovedala ďalšia opýtaná Ingrida.

Kamila 19, Žilina – „Pedagogická fakulta bola úplne super podľa mňa. Aj dekan sa mi páčil, čo hovoril. Nepočula som privítací ceremoniál a aj tak tu na Filozofickej fakulte nechce študovať, ale moje kamarátky tu chcú študovať,“ dodala záujemkyňa o vysokoškolské štúdium Kamila.

Deň otvorených dverí ponúka príležitosť pre potenciálnych študentov prísť a vidieť študijné  programy. Tento Deň otvorených dverí poskytuje pohľad na to, čo vysokoškolský život predstavuje a ako univerzita funguje. Pridaj komentár