Každý ľudský život si zaslúži úctu

RUŽOMBEROK, 23.marec 2012 – Činnosť Univerzitného pastoračného centra Katolíckej univerzity (UPaC) sa celý týždeň nesie v duchu kampane za počatý život. Smeruje k 25. marcu – Dňu počatého dieťaťa.

Na univerzite bol pre kampaň kľúčovým dňom utorok. Všetky aktivity UPaC boli venované úcte a pamiatke nenarodených. Modlitebné pobožnosti doplnili vo večerných hodinách prednáška o „Sexualite v Božom pláne“ a film Láska je voľba o živote svätej Gianny Berettovej-Mollovej. Počas celého dňa dobrovoľníci spomedzi študentov rozdávali biele stužky a informačné letáky. „Väčšinou boli ľudia radi, že si môžu pripnúť bielu stužku, ale boli aj takí, ktorí nás obchádzali širokým oblúkom alebo na naše oslovenie vôbec nereagovali,“ vyjadril sa jeden z dobrovoľníkov. Cieľom kampane je práve prelomenie ignorácie zo strany verejnosti a šírenie myšlienky, že každý ľudský život sa začína počatím a zaslúži si úctu.

Deň počatého dieťaťa je kampaň organizovaná Fórom života. V tomto roku sa uskutočňuje už jej 12. ročník. Vyvrcholením budú Pochody za život organizované v Bratislave a Košiciach. Nosením bielej stužky sa ale k myšlienke Dňa počatého dieťaťa môže pripojiť ktokoľvek a kdekoľvek.Pridaj komentár