Univerzitná knižnica zbiera nápady čitateľov

Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku (UK KU) prejavuje záujem o názory svojich používateľov. V týchto dňoch môžu písomnou formou vyjadriť svoje pripomienky k zlepšeniu služieb, ale aj navrhnúť zavedenie nových služieb.

Spísané požiadavky je potrebné vhodiť do pripravenej škatule označenej nápisom Chcem, aby v knižnici…, ktorá sa nachádza pri výpožičnom pulte. „Vychádzame v ústrety tým, ktorí majú potrebu vyjadriť svoj názor, majú nápad, ktorý sa dá vysloviť nahlas a zlepšil by čokoľvek, čo sa týka Univerzitnej knižnice. Všetky idey si prečítame a pokiaľ to bude v našich silách a možnostiach, aj ich zrealizujeme,“ vysvetlila Katarína Matušková z vedenia UK KU. Zozbierané postrehy budú aj s odpoveďami zverejnené na obnovenej facebookovej stránke knižnice.

Možnosť prispieť nápadom na skvalitnenie knižničných služieb patrí medzi interaktívne benefity pre všetkých registrovaných užívateľov UK KU pod názvom Doma to už poznáš, zostaň v knižnici!

Iným interaktívnym projektom knižnice je Kinečko na modrom, ktorého cieľom je sprístupniť dokumentárne filmy  z archívu medzinárodného filmového festivalu Jeden svet. Ďalšími sú projekty Môj výber a Môj priestor, v rámci ktorých môžu jednotlivci či skupiny z radov používateľov knižnice prezentovať vlastnú tvorbu. „Privítame všetky kreatívne duše, ktoré by chceli participovať na vytvorení prezentačnej platformy,“ povedala Katarína Matušková.

Paula BeinsteinováPridaj komentár