Komunálne voľby 2014: Každý hlas rozhoduje

Banská Bystrica – 12. novembra 2014: Voľby starostov a primátorov sa konajú 15. novembra 2014. Volebné miestnosti budú pre voličov otvorené v čase od 7. 00 do 20. 00 hodiny.

„Treba ísť voliť, každý hlas sa ráta, ale na druhej strane ma to ani nejako extra nezaujíma,“ odpovedala Ivana, študentka sociálnej práce na otázku či sa zúčastní volieb.

Regionálny spravodajský portál bbonline.sk zverejnil prieskum, v ktorom sa opýtali náhodne vybratých respondentov,  koho by volili za svojho primátora v prípade, že by sa voľby konali už dnes. Prieskumu sa zúčastnilo 1 003 respondentov.

Presne 31,86 percent opýtaných respondentov by svoj hlas odovzdalo Jánovi Noskovi. Na druhom mieste by sa umiestnil Pavol Bielik s 13,14 percentami hlasov. Na treťom mieste by skončil Peter Gogola s 12,97 percentami hlasov. Podľa prieskumu by ostatní kandidáti nemali dosiahnuť viac ako 10% voličských hlasov.

Zaujímali sme sa, čo pre svojich voličov pripravil potenciálny víťaz volieb, Ján Nosko.
„Ponúkam alternatívu spojenia novej politickej kultúry a reálnej spoločnej práce v prospech nášho mesta,“ povedal Nosko.

Naši respondenti majú rôzne názory na blížiace sa voľby, a tak sme vybrali tri odpovede našich študentov.

„Veľmi rada by som sa volieb zúčastnila, avšak voliť ísť nemôžem, kvôli iným pracovným povinnostiam,“ vyjadrila sa k účasti na voľbách Jana, študentka histórie.

„Voliť idem, lebo mám na to právo ako občan a hlavne chcem vo voľbách podporiť ľudí, ktorých aj osobne poznám,“ povedal Marek, študent žurnalistiky a dodal, že: „Nechcem nechať prepadnúť svoj hlas“.

„Jasné, že idem voliť, treba ísť voliť. Mnoho ľudí to ignoruje a potom sa sťažujú,“ aj takýto názor má na voľby Andrea, študentka politológie, ktorá bude v sobotu aj vo volebnej komisii.

Agentúrne prieskumy o predpokladanej účasti zatiaľ dostupné nie sú, avšak právo voliť má viac ako štyri milióny Slovákov.

Foto: SITA

Patrik HavranPridaj komentár