KU opäť organizuje medzinárodnú konferenciu

Katolícka univerzita privíta domácich ale aj zahraničných hostí na konferencii o médiách a náboženstve. 

RUŽOMBEROK – Katolícka univerzita v Ružomberku už po tretí raz organizuje konferenciu v rámci celosvetovej odbornej diskusie na tému Náboženstvo, médiá a jazyk. Zúčastniť sa jej môžu záujemcovia nielen zo Slovenska.

Konferencia sa uskutoční v dňoch od 28. do 30. apríla 2014 v priestoroch univerzitnej knižnice, organizovaná katedrou žurnalistiky. Jej program sa skladá z prednášok, workshopov a rôznych voľno-časových aktivít. Ku konferencii sa vyjadrila aj jej organizátorka, Terézia Rončáková, ktorá upozornila na program a najmä na pozvaných hostí, medzi ktorými nebude chýbať Andrzej Dragula (poľský rímskokatolícky kňaz a publicista), brat Filip (známy slovenský františkánsky kňaz) a prostredníctvom telemostu by mali návštevníci vidieť aj Timothyho Michaela Dollana (americký kardinál a predseda Konferencie katolíckych biskupov v USA). „Andrzej Dragula, je geniálny poľský kňaz, ktorý vám vždy povie niečo podnetné a je jeden z takých tých otvorených hláv. Takže sme radi, že sa nám ho podarilo pozvať.“ Taktiež podotkla, že organizátori budú radi, ak sa zúčastní čo najviac študentov KU, ktorí budú mať vstup zadarmo.

Tematickými sekciami konferencie pre tento rok sú: Evanjeliové posolstvo v médiách, Náboženský jazykový štýl a Spustite (sociálne) siete. Už v týchto dňoch je možné prihlasovať akademické príspevky, ktoré budú po konferencii publikované.

Konferencia prebehne v spolupráci s ECREA Media and Religion TGW a Pápežskou univerzitou Santa Croce v Ríme. Bližšie informácie a prihlasovací formulár nájdete na internetovej stránke: religionmedia.ku.sk.Pridaj komentár