Liptáci sa bavili v rytme goralskej muziky

V nedeľu 17. apríla si Liptáci mohli vychutnať až dvojitú dávku temperamentnej goralskej hudby v podaní skupiny bratov Kollárovcov v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši. Naposledy tu koncertovali v novembri minulého roku, vtedy sa predstavili aj v Ružomberku. Na Liptov opäť zavítajú už v júni a v septembri nás budú reprezentovať v Ázii.

Priestory mikulášskeho kultúrneho domu zaplnili v nedeľu popoludní stovky priaznivcov ľudovej hudby z blízkeho okolia i susedných regiónov: „Som z Oravy, a pokiaľ hrajú Kollárovci niekde, kam sa môžem ľahko dopraviť, nesmiem tam chýbať.“ Niektorí si po umelecký zážitok prišli po prvýkrát: „Neľutujem, že som tu dnes bola. Ľutujem jedine to, že som na takomto ich vystúpení nebola už skôr.“

O vystúpenie goralských hudobníkov zo Starej Ľubovne bol totiž od určenia termínu podujatia mimoriadny záujem a už v januári boli lístky kompletne vypredané. Preto sa organizátori rozhodli zaradiť do programu prídavný koncert, a to v ten istý deň. Dvojnásobné publikum si pochvaľovali aj samotní hudobníci: „Ďakujeme za spoločnosť, fantastickú atmosféru. Ide z vás neskutočná energia a práve z nej čerpáme. Ste skvelí!“ Kollárovci sa na Liptove predstavili v tomto roku prvýkrát. Ako hostia najbližšie zavítajú začiatkom júna do Ružomberka na jubilejný XXX. ružomberský jarmok.

Koncom leta budú pri príležitosti slovenského predsedníctva Rady EÚ prezentovať umenie a kultúru našej krajiny v Južnej Kórei.

Kapela Kollárovci pôsobí od roku 1997 a je originálnym zoskupením mladých talentovaných hudobníkov. Jej repertoár tvorí nie len ľudová hudba, ale aj piesne z vlastnej autorskej dielne. Využívajú moderné prvky popu, rocku, čím dávajú ľudovým piesňam nový originálny šat.

Autor: Lucia Melková

Foto: facebook.com/KollárovciPridaj komentár