Lúčky obsadili poľovníci

Organizátori Poľovníckeho dňa si pre zúčastnených pripravili bohatý program. Na svoje si prišli malí aj veľkí.

RUŽOMBEROK. Ku každému letu patrí aj dobrý guláš a ten nechýbal ani na šiestom ročníku Poľovníckeho dňa v areály Kúpeľov Lúčky pri Ružomberku. V nedeľu si prišli na svoje nielen milovníci a majitelia parohov.

Program sa začal o tretej popoludní slávnostným sprievodom s Dianou na koni, nasledoval príhovor, ktorým sa oficiálne otvoril Poľovnícky deň. Slávnostnú svätú omšu sprevádzal spevácky zbor Oravskí pútnici.

Po udelení vyznamenaní za zásluhy v rozvoji poľovníctva prišla na rad odborná časť tohto dňa, ktorú viedol dvojnásobný majster Slovenska vo vábení jelenej zveri Michal Ondrejkov. Zúčastneným predviedol vábenie poľovnej zveri. Na akcii nechýbali ani sokoliari a taktiež prednáška lesnej pedagogiky pre deti, ktoré sa mohli naučiť, ako sa majú správať v lese. „Prišla som sem s mojimi deťmi, pretože spolu radi chodíme do lesa a milujú zvieratká. V lese sa vedia správať, no aj napriek tomu som rada, za náučnú časť tohto programu,“ povedala Katarína.

Krátko po sedemnástej hodine nasledovalo vyhodnotenie súťaže vo varení poľovníckeho guláša, ktorým vyvrcholila oficiálna čas Poľovníckeho dňa. Nasledovala zábava pri ľudovej hudbe, ktorá pokračovala do neskorej noci.

Poľovnícky deň zorganizovala Obvodná poľovnícka komora Ružomberok a Slovenský poľovnícky zväz – okresná organizácia Ružomberok. Historicky prvý Poľovnícky deň sa konal 20. septembra 2009 v Jedľových Kostoľanoch.

Autor: Simeon Vass

Foto: Ivan StaňoPridaj komentár