Majetok školy ničia dospelí ľudia

Škody na stoličkách v Aule Jána Pavla II. na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) majú na svedomí študenti školy. Vedenie školy vyzýva návštevníkov, aby s tým prestali.

Priestor Auly Jána Pavla II., ktorá sa nachádza na pedagogickej fakulte (PF) KU, znehodnocujú jej návštevníci, čiže najmä študenti jednotlivých fakúlt. Znehodnotené sú konkrétne stoličky, ktoré sa v nej nachádzajú. Stoličky sú pokreslené rôznymi obrazcami a nápismi. Zamestnanci školy toto správanie návštevníkov auly nevedia pochopiť: „V princípe, univerzitu navštevujú dospelí ľudia, ktorí by mali byť rozumní a zodpovední. Nerozumiem, prečo niekto zámerne ničí cudzí majetok,“ reagoval hovorca KU Vladimír Buzna.

Vedenie školy zatiaľ neuvažuje o žiadnych opatreniach proti týmto výtržnostiam. Nie je však vylúčené, že operadlá stoličiek sa budú v blízkej budúcnosti čistiť. Vladimír Buzna chce apelovať na všetkých tých, ktorí devastujú majetok školy, aby svoje „výtvarné cítenie“ prejavovali doma na majetkoch ich rodičov: „Asi netreba konkretizovať, akej reakcie sa dočkajú.“

Aula Jána Pavla II. bola zrekonštruovaná v roku 2003. Odohrávajú sa v nej rôzne prezentácie, prednášky a iné školské podujatia. V nedávnej minulosti sa v nej uskutočnila  prednáška známej nemeckej sociologičky, publicistky a spisovateľky Gabriele Kuby, ale aj udelenie čestného titulu Doctor honoris causa Jeho Eminencii Zenonovi kardinálovi Grocholewskému.

 

autor: Matej Gajdošík
foto: Vladimír BuznaPridaj komentár