Malinô Brdo aj napriek problémom zimnú sezónu otvorí

    

Súdne konania a exekučné spory v ružomberskom lyžiarskom centre Malinô Brdo neohrozia blížiacu sa zimnú sezónu.

Ružomberok,-3.december – Situácia v lyžiarskom stredisku sa skomplikovala po dávnejšej zmene štruktúry akcionárov akciovej spoločnosti Skipark a neprehľadnom predaji a prevode akcií. To sa napokon stalo dôvodom vzniku niekoľkých súdnych sporov a aktuálne aj piatich exekúcií.
,, Všetky sporné strany chápu, že nikomu by neprospelo, pokiaľ  by sa stredisko zatvorilo,“ informoval pre TASR Ivan Melicháč, generálny riaditeľ súčasného prevádzkovateľa akciovej spoločnosti 1. Ružomberská lyžiarka.
,,Verím, že návštevníci vôbec nepocítia existenciu nejakých vnútorných problémov,“ spresnil.
Skipark dosiahol v uplynulom hospodárskom období stratu vo výške 930.392 eur. Napriek tomu pokračuje  budovanie  novej zjazdovky a rozširovanie systému zasnežovania. Práve v týchto dňoch prebieha technické umelé zasnežovanie, ktorému pomáhajú najmä teploty pod bodom mrazu. Lyžiari sa tak môžu aj napriek komplikáciám tešiť na otvorenie sezóny.

,,O ničom som ani len netušila. Lyžiarske centrum je dobre vybavené, teším sa na otvorenie sezóny aj na novoročnú lyžovačku,“ uviedla Lenka, študentka Katolíckej univerzity v Ružomberku.

V stredisku Malinô Brdo je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m  a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. Okolie Malina Brda  ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus. Medzi atraktívne turistické výlety patrí návšteva drevenej obce Vlkolínec (UNESCO), pešia prechádzka okolo Sidorova a skialpinistický či bežkársky prechod na Smrekovicu.

 

Malinô-brdo-16a

Zánojníková AnnaPridaj komentár