Manželstvo je viac ako papier

manželstvo

Tento názov je mottom tohtoročného Národného týždňa manželstva, ktorý sa konal pod záštitou manželky prezidenta SR, Silvie Gašparovičovej.

Manželstvo je záväzok na celý život. O tom svedčí aj Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý tento rok  prebehol v dňoch 10. – 16. februára 2014. NTM je celosvetová kampaň, ktorá sa snaží podporiť manželov v  ich zväzku a pripomenúť im, akou vzácnosťou disponujú. Jedným z dôvodov organizovania kampane je aj stále väčšia rozvodovosť, teda narušenie manželského zväzku a často vytvoreného ďalšieho.

Manželia sa do tejto kampane môžu zapojiť tým, že si nájdu viac času jeden na druhého. Napríklad pôjdu niekam na výlet či rande alebo si len pripomenú, že sa nezosobášili kvôli papieru, ale preto, že im je spolu dobre. Reštaurácie môžu  túto kampaň podporiť ponúknutím zľavy manželom počas NTM. Dobrovoľníci môžu informovať o NTM, distribuovať v okolí informácie a šíriť príbehy o manželstve a vernosti. Súčasťou kampane sú osobnosti NTM – celebrity, ktoré  verejne vyjadria svoju podporu manželstvu. V tomto roku sú osobnosťami NTM hokejista a držiteľ Stanleyho pohára NHL v roku 2013 Michal Handzuš s manželkou.

Zakladateľom NTM je Richard Kane. Celosvetová kampaň Marriage, ktorej je NTM  súčasťou,  prebieha od roku 1997. Prvýkrát sa uskutočnila v Anglicku a odvtedy sa rozšírila do 19 krajín sveta. Na Slovensko sa NTM dostal v roku 2011.Pridaj komentár