Marec – mesiac knihy je už v polovici

Práve marec je mesiacom, ktorý poukazuje na kúzlo kníh a ľudia si pripomínajú dôležitosť písaného slova.

 

Vydavateľstvo Don Bosco, ktorého sídlom je Univerzitná knižnica v Ružomberku, má v posledný marcový týždeň pre svojich registrovaných zákazníkov pripravené 15% zľavy na knihy práve tohto vydavateľstva. Vydavateľstvo ponúka knihy nie len pre mladých, rodiny, deti, ale aj pre duchovné zamyslenie, modlitby či meditácie.

„Bohužiaľ, v tomto období sme nezaznamenali zvýšený počet predaných kníh,“ vyjadrila sa vedúca predajne Don Bosco Kristína Halušková, ktorá tiež dodala: „Verím, že je dobré, aby sa tento mesiac propagoval, ale myslím si, že na Slovensku sa  stále odráža aj ekonomická situácia a ľudia bohužiaľ nemajú na kúpu kníh. Uvedomujú si, aké sú knihy potrebné, ale treba zaplatiť iné základné podmienky pre život.“

Neoddeliteľnou súčasťou mesiaca knihy je Týždeň slovenských knižníc, ktorý vyhlásila Slovenská asociácia knižníc a pravidelne sa organizuje posledný marcový týždeň.

Študent PF KU reagoval nasledovne: „Nevnímam tento mesiac príliš špeciálne, pretože keď mam chuť prečítať si nejakú dobrú knihu, tak si ju prečítam kedykoľvek.“

 

Marec sa stal mesiacom knihy od roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu, ktorý sa narodil aj zomrel v tomto mesiaci. Bol šíriteľom i zberateľom českých a slovenských kníh. Bol takmer slepý, ale ani to mu nebránilo v láske ku knihám.

 

 Pridaj komentár