Marek Iskra: Láska bez hraníc by mala byť nad každé právo

Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) po prvýkrát privítala hosťa, teológa Mareka Iskru. Študentom a pedagógom prednášal v Sieni rektorov o tajomstvách ľudskej lásky tak, ako ju videl Svätý Otec Ján Pavol II.

RUŽOMBEROK, 29. októbra 2014 – Mnohí sa pýtajú, čo môže kňaz vedieť o láske v manželstve. „Moja cesta ku kňazstvu nebola vôbec priama. Mal som túžbu založiť si vlastnú rodinu, no cítil som, že ma Boh volá k tomu, aby som sa stal kňazom,“ odpovedal M. Iskra. „V slobode každého ľudského skutku, či sme si toho vedomí alebo nie, je vždy prítomnosť Boha. Po niekoľkých rokoch som pocítil túto prítomnosť a stal som sa kňazom.“

Ján Pavol II. vo svojich katechézach o ľudskej láske tvrdí, že existuje vnútorná jednota medzi zjavením, ktorým sa Boh dáva poznať človeku a zjavením, ktoré sa otvára v hlbokej pravde skúsenosti ľudskej lásky. Podľa slov M. Iskru sa láske treba učiť každý deň.

„Duchovný otec Marek študoval v Ríme a myslím si, že je odborníkom na teológiu tela a Jána Pavla II.  Dovolím si tvrdiť, že má študentom čo povedať, nakoľko sa osobne poznáme a spolupracovali sme na viacerých projektoch,“ povedal Róbert Slotka, duchovný správca Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka.

Prednáška o tajomstve ľudskej lásky z pohľadu Jána Pavla II. sa uskutočnila koncom októbra v Sieni rektorov Univerzitnej knižnice KU v Ružomberku. Viedol ju duchovný správca pre Diecézne pastoračné centrum pre rodinu Banskobystrickej diecézy, Marek Iskra.

Alexandra JurišováPridaj komentár