Martin Dorčák odovzdal vedomosti zo svojej praxe mladým začínajúcim žurnalistom

Na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku sa 25.novembra uskutočnil seminár s Martinom Dorčákom, šéfredaktorom a manažérom portálu z Tlačovej agentúry slovenskej republiky (TASR).

Popoludnie s Dorčákom strávili študenti žurnalistiky, ktorí sa chceli niečo nové ohľadom vytvárania článkov priučiť. Študenti písali správy zo simulovanej tlačovej konferencii. Mnohých pochválil za dobré napísanie správ. Samozrejme sa to nezaobišlo bez pripomienok  a rád, aby boli správy ešte kvalitnejšie.

V ďalšej časti semináru sa študenti snažili prepisovať policajné správy. Rozdelili sa do dvoj a trojčlenných skupín. Motiváciou k dobrému prepisu správ boli voľné vstupy do Thermal Parku Bešeňová. „Prepisovanie policajných správ sa mi zo začiatku zdalo celkom fajn, v mojej skupinke sme sa aj dosť nasmiali pri pretváraní textu. Nakoniec sa nám to podarilo. A bola som veľmi rada, keď pán Dorčák označil našu skupinku ako tú, ktorá vyhrala poukazy do Bešeňovej,“ prezradila Janka, študentka žurnalistiky.

Martin Dorčák študoval žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Momentálne prevádzkuje internetový spravodajský portál teraz.sk, ktorý patrí pod TASR.Pridaj komentár