Poradenské centrum je tu pre každého

Katolícka univerzita v Ružomberku  poskytuje svojim študentom poradenské centrum  od akademického roka 2011/2012. „Nie si sám!“ je heslo centra pre každého, kto potrebuje pomoc v rôznych oblastiach.

Úplným začiatkom centra pre každého bola myšlienka pána prorektora. Jeho predstavou bolo vytvoriť  jedno centrum, kde by mohli prísť študenti so svojimi problémami a tu by sa mali na koho obrátiť a hľadať riešenie svojho problému. Centrum je teda tu a je to miest, kde študenti nájdu pomoc pri budovaní svojej budúcej kariéry, či hľadaní  brigády popri štúdiu.

Dvere centra sú otvorené pre záujemcov so zdravotným, finančným, alebo iným znevýhodnením. V samotnom centre je miestnosť pre matky s deťmi, priestor pre dojčenie, prebaľovanie. Pracovníci sa ochotne postarajú o deti, kým si ich matky plnia svoje študentské povinnosti.  Nachádza sa tu aj psychologické poradenstvo pre tých, ktorý majú problém pri komunikácii, pri riešení osobných, rodinných, problémov a krízových situácií.

 O tom ako študenti využívajú poradenské centrum sme rozprávali s koordinátorkou Poradenského centra Katarínou Markovičovou: „Veľa študentov sem chodí na začiatku semestra, a potom aj na konci, keď rozmýšľajú kam do práce. Väčšinou to riešia až po štátniciach, čo je škoda.“

Študenti sa tiež môžu poradiť, aké predmety si majú vybrať, alebo ako úspešne zvládať vybraný odbor. Vďaka tímu pracovníkov môže študent zistiť, aké má kvality, teda v čom je dobrý, a v čom dobrý nie je, v čom sa môže uplatniť, a čo môže ponúknuť. Poradenské centrum bude aj v tomto akademickom roku organizovať semináre, a to vždy v stredu s  určitou témou. Zimný semester bude zameraný na vzťahy, ako ich budovať a následne si ich udržať.

Poradenské centrum nájdete ľahko, vchod je z átria pri Univerzitnej knižnici. Navštívte toto centrum, ktoré vám Katolícka univerzita ponúka ako vaša dobrá Alma Mater.

 Viac informácii na www.poradna.ku.sk

 

Autor: Alžbeta Filická

 

 

 Pridaj komentár