Matt Terry vydáva debutový album Trouble

Nie je to tak dávno, čo Matt Terry skúsil šťastie v britskej verzii speváckej súťaže X Factor. Už od prvého vystúpenia speváka porota chválila a tipovala na celkového víťaza. Úspech zožal aj u divákov a predpovedané víťazstvo sa tak v decembri minulého roka naplnilo.

Matt Terry po skončení hudobnej show naspieval vianočný debutový singel When Christmas Comes Around. Počas prvých piatich dní od vydania, sa pieseň stala najpredávanejšou vo Veľkej Británii. V rámci predajnosti získala strieborné ocenenie a výťažok z predaja debutového singla mladého speváka poputoval medzi dve britské charitatívne organizácie.

Na ďalšiu pieseň si však Mattovi fanúšikovia museli dlhšie počkať. Ako tvrdí spevák, skôr ako na single, sa za ten čas sústredil na prípravu debutového albumu. Popritom musel na jar absolvovať aj turné s ostatnými finalistami X Factoru po viacerých anglických mestách.

Miernym sklamaním bolo, keď Matt v júli vydal už predtým dobre známu pieseň Enriqueho Iglesiasa Subeme La Radio. K Mattovi Terrymu a Enrique Iglesiasovi sa pridal spevák Sean Paul a letný hit tak dostal po španielskej verzii, aj anglické prevedenie. Skladba síce zožala úspech, lenže viacero fanúšikov čakalo od britského speváka skôr vlastnú pieseň.

Ďalší vlastný hit Matt Terry vydal až túto jeseň. Podľa prvých recenzií, sa na pieseň Sucker for you čakať oplatilo. Skladbu, ktorá je predzvesťou dlho očakávaného debutového albumu, zložil sám spevák, Sara Hjellstroem a producent Anton Malmberg. Klip natáčali v Miami a ako už predznačuje samotný názov piesne, tak aj celý album sa bude niesť v znamení temnej stránky lásky.

Debutové CD Trouble so štrnástimi piesňami napokon vychádza v novembri. Matt Terry by chcel rád svoj debutový album spropagovať aj v rámci turné, avšak konkrétne termíny koncertov zatiaľ známe nie sú.

Patrik HavranPridaj komentár