Médiá manipulujú verejnú mienku

Kolégium Katolíckej univerzity v Ružomberku znovu prinieslo ďalšiu prednášku. Tentoraz s názvom Špecifickosť verejnej mienky.

 V utorok 25. februára sa uskutočnila prednáška, ktorú viedol Tadeusz Zasępa. „Chceli sme dať priestor rektorovi, pretože on je odborníkom na masmédiá,“ povedal páter František Kovaľ.

 „Ťažko povedať, ktoré médiá najviac manipulujú, pretože to robia všetky. Hlavné však je vedieť, že vôbec existuje manipulácia,“ vyjadril sa Zasępa. Taktiež dodal, že verejná mienka sa často mení a jej rozvoj môže byť znemožnený neobjektivitou a falošnosťou.

 „Zaujala ma myšlienka, že nie je dôležité, aby cirkev zasahovala do verejnej mienky, ale aby formovala svedomie v nejakých spoločenstvách,“ vyjadril sa zúčastnený Eduard.

Prednášku sprevádzal aj hudobný sprievod v podaní Andreja Mocika a Stefky Palovičovej- Kovačevy.

Tadeusz Zasępa sa narodil v Radziechowiciach. Je katolíckym kňazom a publicistom zaoberajúcim sa teóriou masmediálnej komunikácie. Bol zakladateľom a prvým riaditeľom Katolíckeho rádia Lublin a tiež zakladateľom a prvým redaktorom lublinskej edície týždenníka Nedeľa. V súčasnosti je rektorom Katolíckej univerzity v Ružomberku.Pridaj komentár