Médiá na KU majú smelé plány. TV Unica predstavila novú riaditeľku

Na pôde Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku pôsobia tri médiá, ktoré v novom akademickom roku budú chcieť zaujať svojimi novinkami. Televízia má novú riaditeľku, rádio sa môže pochváliť novým počítačom a časopis novou grafičkou.  

Riaditeľkou univerzitnej televízie Unica sa stala Michaela Toholová, ktorá na tejto pozícii vystriedala Filipa Bielika. Na čele televízie chce usilovať o lepšiu obsahovú štruktúru televízie. S redaktorským tímom chce na obrazovky priniesť zabudnuté relácie.

„Študentská televízia plánuje naďalej pokračovať vo vysielaní vynovenej relácie Mačka vo vreci. Do programu televízie by sa mali vrátiť relácie ako Na tenkom ľade alebo Filmshot,“ prezradila nová riaditeľka, a pokračovala.

„Plánujeme prinášať kvalitné reportáže od študentov, ktorí majú predmet mediálny ateliér, ale do správ budú robiť príspevky aj noví členovia televízie.“

Po konkurze do tímu televízie Unica pribudli tri nové tváre. Jej program bude cielený predovšetkým na mladú generáciu.

„Mojim najhlavnejším poslaním je, aby sa členovia TV Unica naučili zvládať stres pred kamerou, takže súčasťou stretnutí budú aj cvičenia na zdokonaľovanie sa a správne vystupovanie. Našim cieľom je inšpirovať mladú generáciu,“ dodala študentka žurnalistiky.

Rádiu svitá na lepšie časy

Pulz rádio sa v minulom akademickom roku potýkalo s viacerými problémami výsledkom čoho bolo pozastavené vysielanie. Riaditeľka rádia Petra Mikulajčíková prezradila, že niečo podobné sa už nebude opakovať.

„Okrem nového počítača sme získali aj vysielací program, ktorý sa v najbližších dňoch spustí a v priebehu dvoch týždňov začneme riadne vysielať,“ prezradila Mikulajčíková.

Pulz rádio prinesie do éteru okrem bohatého programu aj nové tváre. Hosťami relácií nebudú len ľudia z prostredia univerzity.

„Pripravili sme novú programovú štruktúru, poslucháči sa môžu tešiť na nové relácie a nových moderátorov. Vysielanie chceme oživiť aj vďaka zaujímavým hosťom z hudobnej brandže,“ doplnila Mikulajčíková.

Zumag má novú grafičku

Novinku si pre svojich čitateľov pripravil aj univerzitný časopis Zumag. Barboru Kubovovú na pozícii hlavnej grafičky nahradí Klaudia Brázdilová. Podoba časopisu sa ale výrazne nezmení.

„Neplánujeme robiť výraznejšie zmeny. I keď každý nový grafik, ktorý sa chytí Zumagu, ho mení, a tak môže vyzerať, že nie je celkom kompaktný, a to nie je dobré,“ povedala šéfredaktorka Alexandra Jurišová, ktorá so svojim redaktorským tímom pripravuje nové číslo. Vyjsť by malo začiatkom decembra.

Vlani Zumag získal tretie miesto na Štúrovom pere. „Opäť chceme zvýšiť kvalitu textov, a ešte výraznejšie zabodovať na budúcoročnom Štúrovom pere,“ dodala Jurišová.

Juraj JanoťákPridaj komentár