Mesto kúpilo poslancom tablety

Na ružomberskej radnici pristúpili k modernizačnému kroku. Poslancom mestského zastupiteľstva (MsZ) kúpili tablety, ktoré by mali zefektívniť vzájomnú komunikáciu.

„Jedným z cieľom bolo zjednodušenie príprav zasadaní mestskej rady a zastupiteľstva. Príprava materiálov na mestskú radu a zastupiteľstvo aj v pracovnej dobe znamená urýchlenie času aj takýmto spôsobom,“ zdôvodnila kroky radnice hovorkyňa Michaela Milá. „Očakávame, že takto vznikne elektronický priestor na pripomienkovanie materiálov ešte pred zasadnutím mestského zastupiteľstva, od čoho očakávame aj skrátenie rokovaní MsZ,“ doplnila.

Pre aj proti

Zavedenie novinky nevyvolalo v zastupiteľstve len kladné reakcie: „Samozrejme, vyskytli sa z radov poslancov aj negatívne ohlasy, ktoré sa týkali však len doplnenia informácií – žiadali detailný rozpis finančného riešenia tejto transakcie vrátane ušetrenia finančných prostriedkov,“ vysvetlila hovorkyňa. Skutočnosťou je, že radnica spotrebuje na jedno zasadnutie priemerne 5500 kusov papiera. Spolu s nákladmi na toner a korešpondenciu poslancom vynaloží ročne asi 1200 €. „Dôvody na zavedenie tabletov však neboli ekonomické, ale boli to dôvody, ktoré by mali priniesť lepšiu komunikáciu s poslancami, a tým aj lepší servis pre občanov,“ doplnila Milá. Nákup tabletov bol zrealizovaný formou verejného obstarávania a investícia sa vyšplhala do výšky 5500 €. Ružomberok sa takto pripojil k niekoľkým mestám na Slovensku, ktoré rovnaký spôsob fungovania mestských poslancov zaviedli už v minulosti.

Foto: ruzomberok.dnes24.skPridaj komentár