Mezenská diskutovala so študentmi Katolíckej univerzity

Helena Mezenská prednášala študentom a pedagógom Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU). Rozprávala o problémoch v spoločnosti.  

Ružomberok 18. február – Kandidátka na post prezidenta Slovenskej republiky Helena Mezenská prednášala študentom a pedagógom KU. Rozprávala o potrebe častejšieho využívania referenda, o nutnosti väčšej nezávislosti od Európskej únie a o legalizácii marihuany. Vyjadrila sa aj o priamej demokracii, ale hovorila aj svoje názory na Európsku úniu.

Mezenská počas prednášky spomenula, čo by upravila, keby získala post prezidenta: „Určite by som využila inštitút a právomoci, ktoré pomáhajú prezidentovi vetovať nezmysluplné, neucelené a nekoncepčné zákony. Potom samozrejme aj tie zákony, pri ktorých je podozrenie na nekalé a lobistické záujmy.“

Doplnila, že v oblasti zákonov by zmenila aj tie, pri ktorých vidí presadzovanie individuálnych obchodných záujmov na úkor občanov Slovenska. Neobáva sa ani nedostatočných právomocí na poste prezidenta. Zdôrazňuje vzájomnú výmenu informácií a posolstiev medzi občanmi Slovenska.

„Je dôležité, aby sa ľudia prebudili k väčšiemu záujmu a aby sa zúčastňovali procesov, ktoré sú pre naše životy rozhodujúce,“ dodala.

Študentov zaujímala aj legalizácia marihuany. Kandidátka potvrdila, že marihuanu neužíva a nie je za jej legalizáciu.

„V politike sa veľmi neorientujem, ale pani Mezenská ma zaujala svojou predvolebnou kampaňou. Keď som sa dopočula o diskusii v škole, rozhodla som sa, že tam pôjdem,“ povedala Silvia, študentka sociálnej práce.

Študent žurnalistiky Ondrej si myslí, že by bolo dobré, aby sa na univerzitnej pôde predstavili aj ďalší kandidáti.

Helena Mezenská vyštudovala učiteľstvo občianskej náuky a ruského jazyka. V súčasnosti je poslankyňou Národnej rady Slovenskej republiky a členkou strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Zuzana RojíkováPridaj komentár