Miroslava Siváková: „Každý sa má čo učiť na čele so mnou.“

V PULZ rádiu volili nové vedenie. Jednou z funkcií, ktorá bola zvolená, bol aj post moderátora slova.

RUŽOMBEROK, 3.12.2014- V PULZ rádiu sa po dvojročnom období vystriedalo nové vedenie. Volil sa  aj moderátor slova, ktorý má na starosti moderátorov, ich funkciu a výber témy pre relácie. Na najbližšie obdobie sa ním stala Miroslava Siváková. „Mojou úlohou je počúvať relácie a navrhovať moderátorom, čo by mohli zmeniť a zlepšiť. Snažím sa im ukázať ako má vyzerať správna relácia a ako sa majú predať za mikrofónom,“ povedala študentka žurnalistiky Siváková.

Takisto sa vyjadrila, že je dôležité to, či im ľudia veria to, čo hovoria v éteri. Siváková pripravuje po skúškovom období v zimnom semestri aj kurzy pre moderátorov PULZU. „Kurzy sú momentálne v štádiu prípravy. Budeme sa tam spolu učiť odstraňovať „kozmetické“ chybičky a snažiť sa čo najlepšie spolupracovať,“ predstavila svoje predstavy do budúcnosti. Ďalej zdôrazňovala, že moderátori v rádiu by si taktiež mali navzájom dávať podnety, čo bolo dobré a čo zlé.

Siváková by všetkých moderátorov nehádzala do jedného vreca. „Niekto disponuje perfektným hlasom, ale potrebuje zlepšiť výslovnosť, iní zase bojujú s trémou a ich hlas potom neznie dobre,“ vyjadrila sa. „Myslím, že každý sa má ešte veľa čo učiť, na čele so mnou,“ priznala Siváková.

Šéfom rádia sa stal Róbert Brišák, študent informatiky. Za pozíciu hlavného technika bol zvolený Jakub Fulla, študent žurnalistiky.

PULZ rádio je študentské internetové rádio Katolíckej univerzity, ktoré funguje už od roku 2010 a vysiela od pondelka do štvrtka v čase od 16:00 do 21:00.

 

Lenka FarkašováPridaj komentár