Mladosť otvorila svoje brány nielen pre budúcich prvákov

V stredu 28. januára 2014 sa na Súkromnej strednej odbornej škole Pod Kalváriou 36 v Prešove, inak nazývanej aj Mladosť, konal deň otvorených dverí. Zúčastnení mohli vidieť ukážky gastronomického a stolovacieho umenia, miešanie nápojov, flambovanie jedál, ukážku studených mís ako aj umenie prestierania slávnostných tabúľ. To všetko predviedli žiaci školy pod vedením svojich pedagógov.

Deviatačka Kristína, na otázku čo sa jej v škole páčilo, odpovedala takto: „Páči sa mi, že sa počas štúdia dá vykonávať prax na Cypre, ale aj rôzne kurzy, ktoré sa dajú na škole urobiť.“ Počas štúdia môžu žiaci absolvovať barmanský, baristický, pivný, či iné kurzy ktoré ponúkajú vyučujúci alebo externí spolupracovníci školy.

Škola oslávila v roku 2013 päťdesiat rokov svojej existencie. Keďže je to odborná škola, vyučuje sa na nej odbory zamerané na oblasť reštauračných služieb, hotelierstva a obchodu. „Oslovil ma odbor hotelová akadémia, pretože je to veľmi dobrý odbor a po ukončení štúdia mám na výber viacero zamestnaní,“ prezradil deviatak Jakub.

Do školy sa prišli pozrieť aj bývalí žiaci, ktorí sú úspešní vo svojej profesii. Mnohí z nich pracujú v hoteloch a reštauráciách vo Vysokých Tatrách, či iných mestách na Slovensku ale aj v zahraničí. Našli sa aj takí, ktorí pokračujú v štúdiu na vysokej škole.

„Mladosť“ vznikla v roku 1963 na podnet sieti predajní, pohostinstiev a reštauračných zariadení Jednota. Neustále sa materiálno- technicky zlepšuje a v súčasnosti je v oblasti gastronomických služieb známa po celom Slovensku.

Ján ZošákPridaj komentár