Moderátor najpočúvanejšieho rádia hodnotil vysielanie Pulz rádia

So študentmi žurnalistiky, ktorí pôsobia v univerzitnom Pulz rádiu, sa stretol moderátor a hudobný dramaturg Rádia Expres Majo Staráček.

Známy rozhlasový moderátor študentom priblížil, čo všetko obnáša jeho práca, ako sa pripravuje na vysielania a čo treba urobiť, aby sa začiatočník presadil vo veľkom rádiu. „Netreba sa vzdávať hneď na začiatku. Aj mňa zobrali do Expresu až na tretíkrát,“ pousmial sa Staráček. „Ži svoj život a sleduj dianie okolo seba, zapisuj si príbehy a zvláštne veci,“ pokračoval moderátor, podľa ktorého „je lepšie byť originálom seba samého, ako chabou kópiou niekoho iného“.

„Bola som v Rádiu Expres na žurnalistickej praxi a tak som si vedela presne predstaviť newsroom a štúdio, ktoré Majo Staráček opisoval,“ zhodnotila prednášku jedna zo študentiek magisterského štúdia žurnalistiky. „Vždy sa teším, keď na katedru prídu profesionáli z médií a vydržíme ich bez prestávky počúvať aj dve hodiny. Najlepší pocit mám však z toho, že túto príjemnú udalosť zorganizoval študent,“ ocenila študentka spolužiaka Petra Mútňana, ktorý sa so Staráčkom spoznal počas praxe v rádiu Expres.

Moderátor počas workshopu prekvapil tým, že si vopred vypočul viaceré nahrávky z vysielania Pulz rádia a študentom ponúkol otvorenú spätnú väzbu.

Majo Staráček, ktorý v médiách pôsobí už šestnásť rokov, začínal v žilinskom rádiu Frontinus. Po zastávkach v rádiách Dúha, Fajn a Hey! pôsobí ako moderátor a hudobný dramaturg Rádia Expres, kde moderuje relácie Milujeme víkend či Expres hity nonstop.

Nikoleta Stikičová

Foto – autorkaPridaj komentár