Na Dni otvorených dverí získala najväčší záujem psychológia

Väčšinu študentov zaujala psychológia. Ostatné katedry sa tak dostali do úzadia.

RUŽOMBEROK. Filozofická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku zorganizovala Deň otvorených dverí. Podujatie sa konalo 11. februára 2015, keď  sa sprístupnili priestory fakulty a jej odborných pracovísk – jednotlivých katedier. Akcia bola určená pre širokú verejnosť, ale najmä pre potenciálnych uchádzačov o vysokoškolské štúdium, ktorí sa v tomto období rozhodujú o ďalšom smerovaní svojho štúdia.

Lákadlom pre stredoškolákov bola tento rok katedra psychológie, ktorá mala najväčšiu účasť spomedzi všetkých ostatných katedier. „Študovať psychológiu je moderné, preto si ju veľa z nás vybralo,“ vyhlásila študentka zo Spišskej Novej Vsi. Uchádzači o tento odbor si fakultu pochvaľovali. „Som tu len chvíľu, no už teraz vidím, že prístup k študentom je tu veľmi priateľský,“ povedal maturant z Popradu.

Naopak katedra žurnalistiky sa na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov  veľkému záujmu verejnosti netešila. O tento odbor sa zaujímali len štyria študenti, čo bolo pre vedenie prekvapením. „Tak málo uchádzačov sme tu ešte nemali,“ skonštatoval zástupca vedúceho katedry žurnalistiky, Pavol Izrael. „Neviem, prečo nás je tak málo,“ povedala uchádzačka o odbor. Zároveň dodala, že pre ňu bolo jasnou voľbou navštíviť katedru žurnalistiky práve na Katolíckej univerzite.

Pre študentov, ktorí sa prišli zoznámiť s filozofickou fakultou boli prichystané aj rôzne sprievodné akcie. Vyskúšali si moderovanie v rozhlasovom, či televíznom štúdiu, alebo robili aktivity v anglickom jazyku.
Budúcich vysokoškolákov si získala hlavne univerzitná knižnica. „Je úžasná, dokázala by som v nej stráviť aj celý deň,“ uviedla študentka Nikola. „Knižnica sa mi z celej univerzity páči najviac,“ dodal gymnazista Miloš.

Deň otvorených dní sa nekonal len na filozofickej fakulte. Mladí ľudia sa mohli v ten istý deň informovať o podmienkach štúdia a prijímacieho konania, ako aj získať bližšie informácie o zameraní ponúkaných študijných programov aj na ostaných fakultách Katolíckej univerzity.

Diana BilousováPridaj komentár