Na filozofickej fakulte rozvoniavali koláče a vianočný punč

Študenti psychológie zorganizovali vianočné trhy na pomoc deťom z Detského centra v Ružomberku.

RUŽOMBEROK, 11. december 2013. Študenti a vyučujúci Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku mali možnosť zúčastniť sa vianočných trhov. Tie organizovala Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP).

Návštevníci trhov si mohli kúpiť knihy, hračky alebo ručne vyrobenú bižutériu a dekorácie či ochutnať koláče, korbáčiky alebo vianočný punč. Súčasťou bola aj tombola, ktorej lístok stál päťdesiat centov. Zúčastnení mohli vyhrať knihy, poháre, kozmetické balíčky alebo aj lístky do aquaparku a hlavnou cenou boli skipassy do Jasnej. „Cieľom akcie bolo získať peniaze pre Detské centrum v Ružomberku a celkovo sa nám podarilo vyzbierať až 333 eur,“ vysvetlila dôvod akcie študentka psychológie a členka SAŠAP-u Katka.

„Je to dobrá vôľa týchto študentov, že chcú pomôcť deťom. A páči sa mi, aká tu panuje predvianočná atmosféra v spojení s vianočnými piesňami,“ vyjadril spokojnosť študent filozofickej fakulty Jakub.

Trhy sa nachádzali v priestoroch foajé Filozofickej fakulty KU.

Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP) je občianske združenie založené v roku 2009. Od roku 2011 je členom Európskej federácie združení študentov psychológie. Medzi hlavné ciele SAŠAP-u patrí vytváranie väzieb medzi študentmi z rôznych katedier a univerzít na Slovensku, podnietenie odbornej spolupráce, organizovanie odborných akcií, priblíženie psychologickej praxe študentom zo všetkých zameraní a iné.

foto: Martina PúpavováPridaj komentár