Na Katolíckej univerzite opäť prehlbovali vieru

Úvodná reč Ježiša Krista na začiatku jeho verejného účinkovania: „Naplnil sa čas a priblížilo sa Božie kráľovstvo. Kajajte sa a verte evanjeliu,“ bola mottom akademických a zároveň ľudových misií.

RUŽOMBEROK  24. marca –  Na Katolíckej univerzite využili pôstne obdobie na misie. Tie sa konali na akademickej pôde po rokoch 2006 a 2012 už po tretíkrát. Misie, ktoré viedli pátri lazaristi Ondrej Skočík a Tomáš Brezáni, začali v pondelok 19. marca svätou omšou v Aule Jána Pavla II.

„Je to veľká skupina študentov, preto boli jednotlivé programy podelené podľa jednotlivých fakúlt,“ vysvetľuje Ondrej Skočík, kňaz z Misijnej spoločnosti Vincenta de Paul. V pondelok boli misie prioritne zamerané pre Pedagogickú fakultu.

Utorkovú svätú omšu v Kostole Svätej rodiny v Rybárpoli celebroval hosť misií, pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy Mons. Jozef Haľko. „Pán Ježiš nám hovorí, že keď sa modlíme máme si urobiť izbičku modlitby. To sú aj misie, keď si vytvoríme čas. Odložíme iné aktivity a činnosti, aby Pán činil a konal v nás,“ vysvetlil. Po svätej omši dostali študenti odpovede na otázky, ktoré sa pýtali na otvorenej diskusií s pomocným správcom bratislavského biskupstva. Utorkový program patril najmä študentom Filozofickej fakulty.

Účastníkom misií sa v stredu venoval košický pomocný biskup Marek Forgáč, ktorý je okrem iného aj prodekan Teologickej fakulty pre vedu a výskum v Košiciach. Podobne ako aj biskup zo západoslovenskej arcidiecézy celebroval svätú omšu, ktorá sa slávila v Kostole Povýšenia sv. Kríža.

„Je veľa pozvaných, ale nie všetci prídu. Každý človek je slobodná ľudská bytosť a misie nie sú o tom, že by sa ich mali všetci zúčastniť, ale je to o tom pozvaní,“ povedal vedúci misií Ondrej Skočík. „Boh pozýva aj skrze misionárov k obráteniu, k novému životu, k láske a skutkom podľa evanjelia. To pozvanie sa stretne aj s prijatím, ale aj s nezáujmom,“ dodal. Vo štvrtok sa misie uskutočnili v rámci KU aj v Poprade a v Levoči.

Juraj BrezániPridaj komentár