Na KU sa diskutovalo o medializovaní volieb do VÚC

Na Katolíckej univerzite v Ružomberku sa v stredu 13.novembra konal seminár o Voľbách v regionálnych médiách. Ten sa delil na dve časti.

 

DSC_9622Dopoludňajší blok patril dvom hosťom a to Igorovi Chovanovi, právnikovi špecializujúcom sa na médiá, a bývalému vedúcemu licenčného odboru Rady pre vysielanie a retransmisiu. On poslucháčom priblížil aké sú zákony ohľadom medializovania volieb v regionálnych alebo celoplošných médiách. Druhým hosťom bol Martin Gonda z agentúry Newton Media. Ten účastníkom seminára priblížil svoju a prácu agentúry hlavne počas volieb do VÚC.

 

V popoludňajšom bloku, opäť figurovali mená dvoch hostí. V tej chvíli slovo patrilo Vladimírovi Pirošíkovi, ktorý je advokát a spolupracovník TransparencyInternational. Rozprával o tom ako má novinár pristupovať k osobným údajom respondenta, ako si vyžiadať osobné údaje a ako s nimi zaobchádzať. Ako posledná sa slova ujala Katarína Čižmáriková, novinárka a podpredsedníčka Slovenského syndikátu novinárov. Prezentovala problémy aké nastávajú pri získavaní informácií a pri ich samotnom informovaní v regionálnych médiách.

 

Po každom interpretácii prizvaných hostí nasledovala krátka diskusia na danú tematiku z ich prednášok. Tento seminár navštívili nielen študenti, ale aj pedagógovia KU či niekoľkí regionálni novinári .

 

Seminár organizovala katedra žurnalistiky filozofickej fakulty, Transparency International Slovakia a Slovenský syndikát novinárov.

 

 

 Pridaj komentár