Na Rádiorallye ocenili aj PULZrádio

Členovia univerzitného PULZrádia boli na súťaži internátnych rozhlasových štúdií Rádiorallye. Vyhrala relácia Otázniky Zuzany Rojíkovej a elektronická hudba od Dellpur & Eraser.

TRNAVA, RUŽOMBEROK – Študenti univerzitného PULZrádia, ktoré sídli pri Katolíckej univerzite v Ružomberku, prihlásili nahrávky do súťaže internátnych rozhlasových štúdií Rádiorallye. Tá bola tento rok od 10. do 13. apríla v Trnave. Miesta obsadili aj naši moderátori. Relácia Otázniky Zuzany Rojíkovej získala cenu odbornej poroty. Elektronickú hudbu od Dellpur & Eraser ocenila nielen odborná porota, ale aj publikum, ktoré ich zaradilo na 1. miesto.

 „Od ostatných rádií sme načerpali inšpiráciu do budúceho ročníka. Vážime si, že naše príspevky oslovili odbornú porotu a iné študentské rádiá,“ povedal riaditeľ PULZrádia Rastislav Kuba.

Predmetom hodnotenia bol obsah, technické spracovanie a celkový dojem. Nahrávkam prideľovalo body publikum, ale aj odborná porota. „Všímam si obsah, myšlienku, originalitu a nápad. Príjemne ma prekvapilo, že je v nahrávkach viac vopred pripravených zvukov. V bežnom vysielaní ma mrzí, že moderátori plytvajú vysielacím časom. Niektorí bez pridanej hodnoty zreprodukujú do vysielania internetový obsah,“ hovorí organizátor súťaže a predseda poroty Ľuboš Kasala.

Príspevky mohli rádiá prihlásiť do jedenástich kategórií, a to rozhlasové dramatizácie, akustické zvuky, živé vysielanie, spravodajstvo a publicistika. V kategórii fonorallye mali študenti pohotovo reagovať v teréne. V priebehu troch hodín museli pripraviť reportáž, montáž, anketu alebo rozhovor.

„Bolo to stresujúce. Museli sme chodiť po meste a hľadať ľudí. Pokiaľ sme to všetko zostrihali a upravili, bolo tesne pred odovzdaním,“ povedal Frederik Chrzaser z Rádia Mladosť.

Účastníci absolvovali aj niekoľko workshopov, ktoré boli zamerané na postprodukciu, spisovnú slovenčinu a dramaturgiu vysielania. Tento rok bolo na Rádiorallye spolu 12 rádií, z toho dve z Českej republiky.

 

Zuzana Rojíková Pridaj komentár