Nědvedovcov napokon uvidíme až v máji

RUŽOMBEROK, 14. apríl – Rozlúčkový koncert Nedvědovcov v Ružomberku, ktorý sa mal uskutočniť dnes, sa preložil na pondelok 27. mája  2013. Čas a miesto konania ostáva však nezmenené, českú folkovú skupinu teda budeme mať možnosť počuť a zažiť vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku o 19:00 hod.

Rozlúčková šnúra koncertov na počesť Jána Nedvěda mala odštartovať včera, 13. apríla v Bytči. Mnohé aprílové koncerty však boli náhle preložené; dôvodom bol nešťastný pád práve Jána Nedvěda, ktorý si poranil nohu a hrozila mu operácia. Nehoda sa stala minulý víkend a Ján musí absolvovať domáce liečenie, pokiaľ sa mu zdravotný stav nezlepší. Turné však rozhodne neplánuje zrušiť.

Ján a František Nedvědovci

(Ján a František Nedvědovci v Kopřivniciach, koprivnice.cz)

Bratia Nedvědovci patria k najznámejším českým folkovým skupinám. Kariéru odštartovali ako členovia vo folkovej kapele Toronto (neskôr Brontosauři) a folkovo-gospelovej kapele Spirituál kvintet. Neskôr spoločne s Františkom vytvorili duo, nazývané okrem iného aj ako Nedvědi, ktoré striedavo vídavame na hudobnej scéne až dodnes. Dnes má skupina dohromady 6 členov, okrem Jána a Františka kapelu tvoria ešte Vojtech Nedvěd, Peter Kocman, Milan Plechatý a Jaroslav Petrásek.

Aj napriek preloženiu ružomberského koncertu lístky ostávajú naďalej platné. Vstupenky však môžete vrátiť na predajnom mieste, kde boli zakúpené, najneskôr však do 23. apríla 2013. Cena lístkov v predpredaji je 14 €, lístky je možné zakúpiť si v Informačnom centre Ružomberok (ICRK).

Zdroj: ICRK, blesk.czPridaj komentár