Novou vedúcou univerzitnej knižnice je tvár ružomberskej televízie

Soňa Hlinková už nie je šéfkou knižnice. Nahradila ju Katarína Matušková.

RUŽOMBEROK – Nová riaditeľka Univerzitnej knižnice KU, Katarína Matušková,  nastúpila do funkcie prvého marca. Stalo sa tak potom, čo spolu s viacerými  uchádzačmi zareagovala na oznam o výberovom konaní na stránke univerzity  a následne ním úspešne prešla.

„Výberové konanie prebiehalo v dvoch kolách, na základe zmeny organizačného poriadku,“ tvrdí riaditeľ vnútornej správy Dušan Škrabek.

Knižnicu v najbližšom období veľké zmeny nečakajú. „Som na tomto poste krátko na to, aby som niečo menila,“ povedala Katarína Matušková. Vedúca chce pokračovať v tom, čo tu už je zaužívané, neskôr nevylučuje menšie zmeny v prevádzke budovy.

Okrem toho, že sa venuje práci a rodine, pracuje aj ako redaktorka a moderátorka v mestskej ružomberskej televízií MTR. Pri moderovaní správ sa s trieda s Petrom Kravčákom, odborným asistentom FF KU.

Jej hlavným cieľom je sprístupniť študentom knihy, ktoré nie sú dostupné a napredovať v digitalizácii dokumentov. „Chcem, aby spolupráca medzi fakultami a aj medzi vedením a študentmi bola lepšia,“ dodala Katarína Matušková.

Katarína Matušková je historička umenia a doteraz pracovala v Liptovskej Galérií  Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši. Venovala sa digitalizácií zbierkových predmetov.

Diana BilousováPridaj komentár