Nový rektor bol uvedený do funkcie

Katolícka univerzita v Ružomberku má nového rektora, ktorého slávnostne uviedli do úradu.

Ružomberok, 29.09.2014- Inaugurácia rektora Katolíckej univerzity začala  omšou v katolíckom kostole v Rybárpoli a potom sa z kostola pokračovalo na univerzitu do Auly Jána Paula II.

Slávnostnú inauguráciu otvoril príchod rektorov, prorektorov a iných vzácnych osôb. Potom nasledoval samotný príchod rektora univerzity, spolu s prorektormi a katolíckymi biskupmi, medzi ktorými bol aj košický arcibiskup Bernard Bober.

Aulou zaznela hymna Slovenskej Republiky a taktiež hymna Európskej Únie. Nasledoval príhovor a predstavenie všetkých rektorov z univerzít, a iných hostí, ktorí prišli.  Potom sa už pristúpilo k samotnému rektorovi. Biskup ho slávnostne uviedol do úradu a na znak toho mu na krk zavesil zlatú reťaz. Táto reťaz ho povoláva k právu a poslušnosti. Symbolizuje zviazanosť fakúlt a podriaďovanie sa rektora pre univerzitu.

Po sľube rektora, nasledovalo vymenovávanie prorektorov a Jozef Jarab predniesol svoju slávnostnú reč. „Všetci študenti sú nádejou tejto univerzity a zároveň my, všetci, sme nádejou,“ povedal. Ďalej sa nám prihovoril arcibiskup, rektor Jozef Matúš z Trnavy a aj primátor mesta Ružomberok.

Rektor ešte otvoril nový akademický rok, do ktorého nám zaprial hlavne veľa Božej pomoci.

 

Lenka FarkašováPridaj komentár