Obedy na Katolíckej univerzite dodá nová firma

Spoločnosti DUGE CATERING, ktorá ponúka stravovacie služby na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU), vyprší zmluva na konci roka.

Ružomberok. Po dvoch rokoch sa na KU môže zmeniť gastro dodávateľ. Súčasnému dodávateľovi končí v decembri dvojročná zmluva. „V decembri sa vypíše konkurz. Dodávateľ, ktorý ponúkne najvýhodnejšie služby, získa licenciu opäť na dva roky,“ povedal Martin Piatko referent stravovacích a ubytovacích zariadení.

Zmena dodávateľa sa môže odraziť na cenách

V súčasnosti za jednu stravovaciu jednotku zaplatí študent KU 1,85 eur. Prípadná zmena dodávateľa sa môže dotknúť ceny stravy. „Do konca tohto roka sa cena nezmení, ale nevieme povedať, či od nového roka bude nižšia, vyššia, resp. nezmenená,“ skonštatoval Piatko. Pravdepodobnosť zmeny dodávateľa nám však povedať nevedel. „Všetko závisí od toho, koľko firiem sa prihlási do súťaže,“ dodal.

Študenti sú s gastro službami spokojní

V súčasnosti stravovanie v školskej jedálni zabezpečuje spoločnosť DUGE CATERING, s.r.o. Študenti KU voči stravovacím službám nemajú výhrady. „Stravujem sa tu už druhý rok a zatiaľ som vždy bola spokojná. Myslím si, že cena je vzhľadom na produkt nastavená dobre,“ povedala Jana, študentka politológie. Niektorí študenti by sa však nebránili inovácii. „Jedlo je celkom dobré, privítal by som však na záver menší dezert. Nezaškodilo by ani spestrenie jedálneho lístka,“ vyjadril sa Norbert Gura, študent žurnalistiky.

Spoločnosť DUGE CATERING, s.r.o. je jedným z najväčších poskytovateľov závodného stravovania na strednom Slovensku. KU využíva jej služby od roku 2013. Do uzávierky sa nám k situácii nevyjadrila.

Vargončík, BystrianskyPridaj komentár