Nielen okrúhle s dierkami

Mestská organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Ružomberku organizuje výstavu gombíkov. Súčasťou podujatia je aj súťaž.

Otvorenie sa konalo 26. novembra o 14. hodine. Prítomným sa prihovoril primátor mesta Ružomberok Igor Čombor a predseda Klubu Jednoty dôchodcov Ján Binder, ktorý priblížil prácu na projekte a predstavil vystavené kúsky. Zbierku tvorí  1718 druhov gombíkov, prišitých na látkach, stuhách, papučiach, dáždnikoch, peňaženkách a tak ďalej. No nájdete tu napríklad aj gombíkové náramky, vojenské pracky od slovenského štátu po súčasnosť, staré žehličky či šiaci strojček na cesty.

Nápad na realizáciu tohto podujatia dostal Ján Binder minulý rok. Od viacerých ľudí vyzbieral tisícky gombíkov rôznych veľkostí, farieb a motívov. Potom ich šikovná pani Binderová spolu s inými členkami Klubu prišívali silonom, ktorého minuli niekoľko kilometrov.

Na akcii vás tiež čaká pohostenie a možnosť zapojiť sa do súťaže. Úlohou je tipnúť si, koľko gombíkov sa nachádza v sklenej fľaši. Tí traja, ktorí budú k číslu najbližšie získajú zaujímavé ceny. Špeciálnu odmenu dostane ten, kto sa trafí presne.

Výstava bude prístupná ešte dva dni. V piatok 27. novembra 2015 od 10. do 16. hodiny a v sobotu 28. novembra 2015 od 10. do 13. hodiny. Nainštalované gombíky nájdete v priestoroch Denného Centra Klubu dôchodcov na ulici Majere 13 v Ružomberku.

Anna Patková

foto: autorkaPridaj komentár