Otváracie hodiny knižnice sa meniť nebudú

Téma Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku (UK) je stále viac  aktuálna. Preto nás zaujímalo, či sa v najbližšom období chystajú predĺžiť alebo pozmeniť otváracie hodiny.

 

„Otváracie hodiny do 18:00  sú už niekoľko rokov. Bývalá pani riaditeľka sa tak rozhodla na základe toho, že o 18. hodine už takmer žiadni študenti v knižnici neštudovali  a navyše nízky rozpočet pridelený knižnici tiež neumožňoval a neumožňuje, aby bola knižnica otvorená dlhšie,“ vyjadrila sa riaditeľka UK Soňa Hlinková.

V najbližších mesiacoch sa neplánuje ani prinavrátenie k starému fungovaniu otváracích hodín, čo niekedy bývalo až do 21:30 hod. Študentom, ktorí majú vyučovanie aj po 18-tej hodine a potrebujú si vypožičať knihy, odkazuje, aby si zodpovedne plánovali študovanie a pripravovanie sa. Literatúru si teda môžu vypožičať v predstihu v čase, keď je knižnica otvorená, a nie na poslednú chvíľu.

„V novej budove fungujeme len krátko, preto niektoré problémy ešte musíme riešiť. Dostali sme pár podnetov na predĺženie otváracej doby. Tá však závisí od toho, či skutočne o 18. hodine bude plná knižnica, či študenti skutočne majú záujem v nej študovať aj po tejto hodine a nejde len o slová, a tiež, či budeme mať dostatočný rozpočet, aby sme vedeli zabezpečiť náklady s tým spojené.“ dodáva Hlinková.

Študenti môžu v priestoroch knižnice či tichých študovní nerušene pracovať a vzdelávať sa. To, že zo strany študentov je o ňu veľký záujem, potvrdila aj riaditeľka UK: „O novú knižnicu sme zaznamenali evidentný záujem. Dúfam, že sa v nej študenti aj vyučujúci budú dobre cítiť aj naďalej.“

Foto: Martin BuznaPridaj komentár