Otvorenie lyžiarskej sezóny je v nedohľadne

Študenti, ktorí sa už nevedia dočkať otvorenia zjazdoviek ski parku v Ružomberku sa nepotešia ani po prezretí oficiálnej stránky. Tá verejnosti neposkytuje žiadne informácie o spustení vlekov.

Hlavné spravodajstvo Markízy pred pár dňami oznámilo termíny oficiálneho otvorenia lyžiarskej sezóny 2014/2015, a to v najviac vychytených centrách na Slovensku – v Jasnej a vo Vysokých Tatrách. Za týmito lyžiarskymi centrami nezaostáva ani Malinô Brdo – Ružomberok.

Tvrdí to aj nedávny internetový prieskum, ktorý radí ružomberský ski park do prvej desiatky. Kedy oficiálne otvoria v Ružomberku zjazdovky pre verejnosť, však doteraz ešte nie je známe. Ľudia, ktorí toto lyžiarske stredisko obľubujú nenájdu odpoveď na otázku ani na oficiálnej stránke ski parku.1107

Jeden zo zamestnancov strediska prezradil, že 1. decembra začali s umelým zasnežovaním všetkých zjazdoviek. O presnom dátume otvorenia však nepovedal nič. Fanúšikovia tohto zimného športu si teda na svahoch Maliného Brda, tak skoro nezalyžujú.

„Myslím si, že je to veľká škoda a hlavne pre nás študentov. Už dlhšiu dobu sledujem ich stránku, no k žiadnemu vyhláseniu otvorenia sezóny som sa nedostal. Celkovo hodnotím ich zverejňovanie informácií za chaotické,“ povedal študent Katolíckej univerzity Filip.

 

Študenti sa môžu tešiť

Ski park aj tento rok pripravil pre študentov špeciálne ponuky a zľavy. Konkrétne pre tých, ktorí sú držiteľmi medzinárodných študentských kariet ISIC.

„Pre držiteľov študentských kariet platí v stredisku Ružomberok – Malinô Brdo a Park Snow Donovaly detská tarifa, no iba pri zakúpení celodenného skipassu. Táto akcia neplatí pre časové lístky,“ povedal jeden zo zamestnancov ski parku. Sezónne skipassy si verejnosť môže zakúpiť aj v predpredaji za zvýhodnené ceny, a to od 3.novembra do 24.decembra 2014.

„Pre študentov je to veľká výhoda, pretože všetci sú držiteľmi týchto kariet. Naviac je toto stredisko zmodernizované a v bezprostrednej blízkosti univerzity a študentských domov, preto sa nám lyžovačka v tomto ski parku vyplatí najviac, a to hneď z viacerých hľadísk,“ povedala študentka a lyžiarka Jana.

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo sa nachádza v tesnej blízkosti mesta Ružomberok. Ponúka výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, čo v praxi predstavuje od začiatočníkov, cez skúsených lyžiarov, až po vyznávačov adrenalínových svahov.

 

Autor: Mária Pachová

 Pridaj komentár