Otvorili sme univerzitnú knižnicu

Na otváracom ceremoniáli sa zúčastnil aj prefekt Kongregácie pre katolícku výchovu a čerstvý doktor honoris causa Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) Zenon kardinál Grocholewski.

V stredu 25. 9. 2013 napoludnie sa uskutočnila udalosť, ktorou bolo otvorenie novej budovy univerzitnej knižnice (UK)  KU. Budovu novej univerzitnej knižnice sa podarilo otvoriť po 869 dňoch výstavby, ktoré ubehli odo dňa posvätenia základného kameňa 11. mája 2011.
V úvodnom príhovore sa rektor KU  Tadeusz Zasepa vyjadril, že jeho snom je dobudovať taktiež detskú knižnicu. Slovo dostala aj riaditeľka UK Soňa Hlinková, ktorá nám podala podrobnejšie informácie o novej knižnici. Medzi hosťami bol aj generálny riaditeľ Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ Marián Kostolányi, či takmer všetci slovenskí biskupi, ako napríklad ich excelencie Tomáš Galis a Stanislav Zvolenský.

Súčasťou UK sú nielen knižničné priestory rozmiestnené na štyroch poschodiach, ale aj univerzitný archív, prednáškové či galerijné priestory, ktoré budú  využívať umelci na prezentáciu svojej tvorby, priestory na organizáciu kultúrnych a spoločenských podujatí, tiché študovne, oddelenie vzácnych výtlačkov a v neposlednom rade kníhkupectvo Dona Bosca a kaviareň.

Autor: Veronika BalážováPridaj komentár