Pavol Barabáš otvoril Medzinárodný festival outdoorových filmov

Pavol Barabáš režisér dokumentárnych filmov otvoril v Kine Kultúra Medzinárodný festival outdoorových filmov ukážkami zo svojho filmu Cesty do neznáma.

Slávnostné otvorenie jedenásteho ročníka Medzinárodného festivalu outdoorových filmov sa konalo dňa 13. 11. 2013 v Kine Kultúra v Ružomberku. Oficiálne otvorenie uviedol primátor mesta Ján Pavlík. Po ňom už Pavol Barabáš bezprostredne hovoril o svojich dobrodružstvách k premietaným ukážkam z jeho filmu Cesty do neznáma.

Tento film obsahuje dvanásť objavných expedícii zo siedmich kontinentov. K ukážke z expedície Godžeb – Rieka hrochov poznamenal: ,,Je to hrôza keď zistíte, že hroch nemá základný rešpekt. “ Diváci si mohli pozrieť aj ukážky z expedícii: Pešo na Južný pól, Trou de Fer – cez najťažší kaňon sveta, Suri – najobávanejší kmeň Afriky, Muchimuk – nové objavy na Chimante a iné. Po premietnutí ukážok sa uskutočnila krátka beseda. ,,Láka ma všetko, čo nie je na Googli,“ reagoval Pavol Barabáš na to, čo ho vo svete láka a kam by sa rád vybral.

Pavol Barabáš je autor horských a dobrodružných filmov o ľuďoch v extrémnych podmienkach. Fascinuje ho každé stretnutie s nepoznanou kultúrou. Jeho filmy sú o tom, ako by sa človek mal správať k Zemi. Za svojich tridsať filmov dostal množstvo ocenení po celom svete.Pridaj komentár