Po prvýkrát obecný betlehem aj v Bušinciach

K vianočnej atmosfére patria aj rôzne symboly Vianoc. Obec Bušince (okr. Veľký Krtíš) tento rok prekvapila svojich občanov jedinečným betlehemom.

Toto umelecké dielo s Pannou Máriou, svätým Jozefom a pastiermi je možné po prvýkrát obdivovať v obci Bušince. Jedinečnosťou betlehemu je jeho životná veľkosť i dôsledne vyrezávané a maľované postavičky. Autorom tohto betlehemu je Zsolt Zólomy, ktorý sa môže pýšiť viacerými umeleckými dielami.

Symbol Vianoc bol vysvätený miestnym kňazom po nedeľňajšej omši 15. decembra. Úvodného príhovoru pri vysvätení sa ujal starosta obce Zoltán Végh, ktorý sa netajil nadšením: „Som veľmi rád, že sme našli financie na zrealizovanie obecného betlehemu a naša obec sa každý rok bude môcť pýšiť touto nádherou.“

Pred očami obyvateľov starosta obce podaroval betlehem do vlastníctva miestnej fary a poďakoval za pomoc pri jeho zhotovení Pánu Bohu.

Radosť preukázali aj samotní občania Bušiniec: „Klobúk dole pred všetkými, ktorí sa podieľali akýmkoľvek spôsobom. Teší ma, že máme v obci miesto kde sa môžeme zastaviť a na chvíľku vypnúť od každodenných starostí,“ vyjadrila sa obyvateľka a manželka starostu Bušiniec, Csilla Végh.

Vianočný betlehem, ktorý je vo večerných hodinách vysvietený, je možno obdivovať pred obecným úradom. Okoloidúci sa môžu pri betleheme zastaviť do 6. januára, kedy Kresťania slávia sviatok Troch kráľov.Pridaj komentár